Szkło akrylowe

Przedstawiamy najnowszą technologie wykorzystywaną w budownictwie.

PMMA,

czyli szkło akrylowe…

Jako Partner Acrylicpool.eu przedstawiamy naszą nową ofertę. Jest to tzw. akryl czyli w skrócie PMMA. PMMA występuje również pod nazwą: acrylic glass (szkło akrylowe), pleksiglas, szkło organiczne, a technicznie jest polimerem metakrylu metylu.

Najważniejszą cechą akrylu jest fakt iż jest to materiał o przezroczystości…. powietrza. Największy znany nam panel z PMMA ma 70 cm grubości. Nawet przy tak imponującej grubości, nie ma absolutnie żadnej utraty koloru czy kontrastu.

IMG_5392

Wytrzymałość &
Obróbka mechaniczna

PMMA ma dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na uderzenia. W praktyce można go nazwać materiałem, wręcz pancernym. PMMA jest za to materiałem stosunkowo wiotkim. Można przyjąć że tam gdzie wystarczy 15 mm szkło kwarcowe, w przypadku PMMA potrzebujemy panelu 30 mm.

PMMA ma nieskończoną „cierpliwość” w stosunku do próbki mechanicznej. Można go dowolnie sfrezować, szlifować, nawiercać i gwintować. „Wybacza” tez pomyłki w obróbce mechanicznej, ponieważ, można np. niewłaściwie obrobiony otwór zalać płynnym akrylem i uzyskać stan pierwszy.

IMG_5396

Technologia montażu & Eksploatacja

Kolejną genialną cechą akrylu jest możliwość całkowitej renowacji. Nawet przy duży stopniu zniszczenia powierzchni, czy dużym uszkodzeniu w głąb materiału.

Klejenie jest całkowicie przezroczyste, tworząc jedynie delikatną skazę optyczna, którą naprawdę ciężko dostrzec. Dzięki temu możliwie jest uzyskanie np. jednolitej ściany o długości kilku– nastu a nawet kilkudziesięciu metrów.

Akryl jest całkowicie odporny na czynniki atmosferyczne, chlor, koagulanty, kwaśne deszcze czy osady z spalin. Akryl czyści się dość łatwo przy pomocy detergentów i miękkiej (zdemoralizowanej) wody.

IMG_5398

Branża basenowa

Zastosowanie akrylu jest oczywistym wyborem w branży basenowej.

Technologie akrylowe w branży basenowej stają się coraz bardziej modne, poszukiwane i atrakcyjne. Wykorzystanie materiału jakim jest PMMA ( akryl) nadają basenom nowy wymiar tak użytkowy jak i estetyczny.

IMG_5393

Najczęstsze zastosowania akrylu w branży basenowej

IMG_5395

  Kontakt

  Każdą ofertę dostosowujemy indywidualnie, dbając o to, aby klient był świadomy posiadanej instalacji. Jesteśmy transparentni – naszym zdaniem to podstawa partnerskiej współpracy, dzięki której obie strony będą zadowolone z wykonanych prac. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z nami za pośrednictwem telefonu, e-maila lub formularza kontaktowego. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami, przygotujemy wycenę budowy basenu. Działamy zarówno w Polsce, jaki i na terenie całej Europy.

  Dane kontaktowe firmy

  Indumentis Sp z.o.o

  5552127333

  Krzyż 40, 89-642 Rytel

  tel: +48 506-852-398

  email: info@nawrockibaseny.pl

  Przewiń do góry